گروه کوهنوردی سرابان نطنز

گروه كوهنوردي سرابان نطنز در زمينه هاي كوهنوردي ، كوه گشت ، كوير نوردي ، غار نوردي و پياده روي فعاليت دارد

پیاده روی از سرابان تا روستای طامه

 

به مناسبت هفته تربیت بدنی گروه کوهنوردی سرابان نطنز از مدت ها قبل تصمیم گرفت برنامه ای سبک و متنوع برگزار نماید ، به همین جهت برنامه پیاده روی از مسجد حجت سرابان به سمت روستای زیبای طامه و امامزاده سید فاضل در نظر گرفته شد .

صبح روز جمعه مورخه 26/7/87 ساعت 30/6  برنامه با حضور ریاست محترم اداره تربیت بدنی جناب آقای کمالیان و 55 نفر از اعضا آغاز شد و پس از عبور از پارک سرچشمه سرابان اعضا در کنار نهر آب ادامه مسیر داده و ساعت 45/8  به روستای طامه و محل امامزاده رسیدند . پس از زیارت سفره صبحانه گسترده شد ، اعضا پس از صرف صبحانه به سخنان آقای مرتضوی روابط عمومی گروه در باب برنامه های آینده مخصوصا برنامه همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی گوش فرا دادند و از طرف سرپرست گروه به پاس برگزاری این برنامه و حضور پر رنگ اعضا هدایایی در نظر گرفته شد که در برنامه های آتی تقدیم اعضای محترم می شود . پس از پایان سخنرانی و گفتگوی اعضا برنامه خاتمه یافت و برخی با وسیله نقلیه و برخی پیاده به نطنز عزیمت نمودند .

نویسنده : عباس کوچه فاره : ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳۸٧/٧/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم

بازدید از غار پریان

غار نوردی از جمله برنامه های پر طرفدار بین اعضای گروه  می باشد که فنون خاصی را می طلبد . به دلیل استقبال زیاد ، بازدید از غار پریان که در نزدیکی روستای مراوند از توابع شهرستان میمه واقع گردیده در برنامه سه ماهه سوم گنجانده شد .

طبق پیش بینی ها افراد زیادی اعلام آمادگی کردند . روز جمعه 16/7/87 ساعت 6 صبح بوسیله دو دستگاه مینی بوس و دو دستگاه سواری نطنز را به سمت مورچه خورت و میمه ترک نمودیم ساعت 8 بود که به روستای مراوند رسیده و در آنجا مورد استقبال آقای عباس موذن از اعضای گروه قرار گرفتیم پس از صرف صبحانه در روستا مقداری از مسیر را بازگشتیم و پس از عبور از مزرعه نیاز مرغ تا جایی که جاده اجازه می داد بوسیله ماشین طی نمودیم ، ساعت 10 صبح از ماشین ها پیاده شده و جاده خاکی را به سمت غار در پیش گرفتیم . در ابتدای کار قرار بود از تعداد 45 نفر شرکت کننده بین 15 تا 20 نفر جهت پیمایش غار انتخاب شوند که با اعتراض شدید روبرو شدیم . شاید این یکی از بی سابقه ترین برنامه های غار نوردی از نظر تعداد افراد شرکت کننده بوده باشد . به هر حال همه در کنار هم از پیر مرد 75 ساله گرفته تا کودک 2 ساله مسیر 5 کیلومتری را به عشق دیدن زیبایی های غار  پیمودیم و ساعت 30/11 به دهانه غار که حدودا در ارتفاع 150 متری کوه بود رسیدیم . البته در این منطقه دو غار وجود دارد  یکی غار پریان که بسیار سخت و فنی است دیگری غار پری هول که غاری ساده است و نیازی به تجهیزات فنی ندارد .

غار پری هول دارای ورودی بزرگی است و در ابتدای این غار تالار بزرگی در ابعاد تقریبی 15 متر باسقفی مدور و بلند 6 متر به چشم می خورد .

به علت تعداد زیاد افراد و خطرات ناشی از غار پیمایی تصمیم گرفتیم افراد را به سه گروه تقسیم نماییم و به نوبت هر گروه را داخل غار برده و تالار ها و دهلیزهای غار و دیگر پدیده ها از جمله استلاگمیت ها و استلاگتیت ها را را از نزدیک ببینند . بوسیله طنابی که در اختیار داشتیم به افراد کمک کردیم تا بتوانند از صخره ها بالا آمده و تا انتهای غار را مشاهده نمایند . پس از اتمام برنامه بازدید راه بازگشت در پیش گرفته و ساعت 15 سوار مینی بوس ها شدیم و به سمت مزرعه نیاز مرغ حرکت نمودیم پس از صرف ناهار  در این مزرعه به سمت نطنز بازگشتیم .

 

دهانه غار

 

نویسنده : عباس کوچه فاره : ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳۸٧/٧/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم

قله توچال

نویسنده : عباس کوچه فاره : ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳۸٧/٧/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم