شناسایی غار جدید و حادثه غار نوردی

روز سه شنبه مورخ 4/ 11/ 90 آقای محمد رضا وشاق از کوهنوردان و غار نوردان خبره گروه کوهنوردی سرابان نطنز جهت شناسایی و پیمایش غار ی واقع در 40 کیلومتری نطنز (آبادی میلاندر ) بر فراز کوهی به ارتفاع 2250 متر عزیمت نمود . ساعت 17/30 به همنوردان و تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر نطنز خبر داده شد که از وی هیچ اطلاعی نیست و وی در چاهی درون غار سقوط نموده است . پس از بررسی غار توسط تیم امداد نطنز و کمبود امکانات از تیم امداد کوهستان آتش نشانی شاهین شهر در خواست کمک شد و تیم نامبرده ساعت 10 شب به محل حادثه رسیده و با احداث کارگاه داخل غار رفتند . پس از ساعت ها تلاش بی وقفه در حالی که همگان از زنده بودن آقای وشاق نا امید بودند ، امدادگران او را از عمق 65 متری به بیرون  غار منتقل نمودند . همگان پس از این که او بطور معجزه آسایی زنده مانده بود به شکر گذاری مشغول شدند . پس از انتقال وی به پایین کوه توسط آمبولانس هلال احمر نطنز به بیمارستان اعزام و پس از معاینات اولیه مشخص شد که فقط از باحیه مچ دست و زانو دچار آسیب شده است .

گروه کوهنوردی سرابان بر خود لازم می داند از کلیه عزیزان که در این عملیات شرکت داشتند تقدیر و تشکر بعمل آورد .

آقای حسین اصباح ( سرپرست امداد ونجات هلال احمر نطنز )

آقای محمدی و همکارانشان از آتش نشانی شاهین شهر

سروان  محمدی از پاسگاه طرق رود 

آقای عامری از آتش نشانی نطنز

تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر نطنز

و اعضای گروه کوهنوردی سرابان

 


/ 10 نظر / 127 بازدید
محمودرضااریایی

فکرش بکنیداگرمن بجای آقای وشاق بودم چی می شدباوزن 140کیلوگرم من چون حالت ایربک دارم هیچ آسیبی نمیدیدم.به اقای وشاق توصیه میکنم وزن خودرابالا ببره تادراینده به مشکل نخورد.

جلال زارعی

سلام من در مورد حوادث غارنوردی ایران تحقیق میکنم و گزارش شما نظر منو جلب کرد، فقط باورم نمیشه که کسی در عمق 65 متری سقوط کرده و زنده بماند، اگر امکان دارد اطلاعاتی دقیق تر به ما بدهید. ممنون

تحفه

با سلام ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدار کوهنورد کاشانیاز کلیه پرسنل زحمت کش هلال احمر وهیات کوهنوردی نطنزوکلیه عمامل زحمت کش از شما مدیر این وبلاگ نسبت به اطلاع رسانی تشکر می گردد موفق وموید باشید.[گل] حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه چنین می فرماید: «همه موجودات سنگین و سبک، بزرگ و کوچک، و نیرومند و ضعیف، در اصول حیات و هستی یکسان اند و آفرینش آسمان و هوا و بادها و آب یکی است. پس در آفتاب و ماه و درخت و گیاه و آب و سنگ و اختلاف شب و روز و جوشش دریاها اندیشه کن... که نشانه های روشن پروردگارند».

جلال زارعی

ممنون از جوابتون آقای وشاق حالا به من اجازه بدین که چند سوال دیگه بپرسم البته اگر جسارت نباشد خواستم ببینم ابزارهای مصدوم چی بودن؟ آیا از طناب استفاده شده؟ سقوط در حین صعود بوده یا فرود؟ آسیب های وارده به مصدوم چی بوده؟ امداد و خارج ساختن مصدوم چقدر طول کشیده و از چه سیستمی استفاده شده؟

جلال زارعی

سلام دوباره ببخشید که من اینقدر مزاحم شما میشوم فقط یک موضوع برای من روشن نشد، و آن این بود که آیا ایشان از طناب استفاده کرده اند یا نه؟ و این که به چه صورت بوده، زیرا شما گفتید که ابزار فنی همراه وی نبوده در این صورت حدس میزنم که از تکنیک حمایت انفرادی کوهنوردی استفاده کرده اند یا چیز دیگری بوده؟

ناشناس

هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد[خنده]

محمدامین جلالی

خدراشکرکه ایشان جان سالم ازاین حادثه به دربردن

natanz citizen

ایشون برای پیدا کردن گنج به همراه یک گروه به غار میرود و بعد از اینکه گنج مذکور را به افراد بالای چاه می دهد آنها طناب را بالا کشیده و وی را رها می کنند...هیچ سقوطی در کار نبوده و مشکل تنفسی بوده است...لطفا ملت را گاو فرض نکنید..

همشهری

مثل اینکه چیز هایی که قبلا آقای وشاق بالا فرستاده از جان ایشان واجب تر و با ارزشتر بوده است.....