لیلا اسفندیاری در هیمالیا جان باخت

 

لیلا اسفندیاری کوهنورد ایرانی و اولین زن فاتح قله نانگابارپات در حین بازگشت از قله کاشربورم 2 دچار حادثه شده و جان باخت.

به گزارش خبرگزاری فارس، لیلا اسفندیاری که اوایل تیر ماه سال جاری به منظور صعود به قله 8 هزار و 35 متری کاشربورم 2 راهی پاکستان شده بود پس از یک ماه تلاش امروز جمعه بعد از ظهر موفق به صعود این قله از رشته‌های کوههای هیمالیا شد.

وی هنگام بازگشت از قله دچار حادثه شده و بر اثر سقوط جان باخت.

بر اساس گزارشات تلفنی سایر همنوردان ایرانی و خارجی که همراه لیلا در صعود قله شرکت داشته اند پیکر لیلا پس از 300 متر سقوط در ارتفاع نزدیک به 7700 متری جبهه ی پاکستان در مکانی خارج از مسیرمتوقف می شود.
هم اکنون سایر صعودکنندگان در صحت و سلامت در کمپ سوم مستقر می باشند.
لیلا اسفندیاری پیش از این، با سرپرستی تیمی 6 نفره موفق شده بود قله دشوار نانگاپاربات به ارتفاع 8126 متر را صعود کند و سال گذشته نیز بر قله ی K2، دشوارترین کوه جهان ، تلاشی ستودنی انجام داده بود.

اسفندیاری به عنوان کوهنورد مستقل قله کاشربورم دو را صعود کرد اما در بازگشت دچار حادثه شد.

/ 1 نظر / 33 بازدید
مجتبی کریم زاده (نطنز نیوز )

باسلام خدمت شما عرض شود که لطف نموده اید و در وباگ خودتان لینکی با نام ابیانه و آدرس نطنز نیوز ثبت کرده اید. از شما تقاضا دارم اگر ممکن است نام و آدرس این لینک را تغییر دااده و لینکی جدید با نام نطنز نیوز و آدرسnatanznews.irثبت بفرمایید. باتشکر از شما www.natanznews.mihanblog.com www.natanznews.ir